Mistrzowie

Chcieliśmy w tym miejscu podziękować wszystkim naszym Mistrzom, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat espresso oraz wypalania kawy.

Enrico Meschini

Enrico

Enrico Meschini, twórca wyjątkowej w Italii instytucji CSC ? Certified Speciality Coffee, prezydent starej toskańskiej palarni Arcaffe, sędzia i organizator konkursów Cup of Excellence oraz Late Harvest; nasz wieloletni partner handlowy. Enrico zwrócił naszą uwagę na ogromną rolę jakości surowego ziarna; jako biolog z wykształcenia jest wielkim admiratorem i łowcą kaw specjalnych. Mieszanki Arcaffe przez lata stanowiły bardzo dobry warsztat pracy w naszej kawiarni. Krótko mówiąc: wszystko zaczęło się od Enrico i jego jakościowych porównań: arabika i arabika, robusta i robusta.

Luigi Odello

Odello

Luigi Odello, sekretarz generalny INEI, profesor analizy sensorycznej. Twórca szeregu nowoczesnych zastosowań metod statystycznych w analizie sensorycznej. Był wykładowcą na pierwszym przeprowadzonym w Polsce wykładzie L’arte della miscela e scienza della tostatura, czyli Sztuka palenia i kompozycji mieszanki w Bydgoszczy, 18 marca 2009. Dwie jedyne do tej pory polskie edycje kursów IIAC zorganizowała nasza firma. Wykłady z języka włoskiego tłumaczyła Elżbieta.

Manuel, laureat International Coffee Tasting. Wskazał nam drogę do swojego Mistrza Torrefattore i nie szczędził nam cennych wskazówek na temat wypalania kawy.

Gigi przy swoim 120kg piecu

Gigi

Luigi (Gigi), chodząca historia włoskiego espresso, były Mistrz Torrefattore w palarni Lavazza. Obecnie współwłaściciel sporej palarni, partner najbardziej znanego we Włoszech dealera kaw specjalnych. Podzielił się z nami swoim 35-letnim doświadczeniem, pokazując nam wielki 120 kg piec w pracy.

 

Luigi przy swoim małym piecyku do palenia kawy

Luigi

Luigi, właściciel najmniejszej włoskiej palarni w Italii. Uczył nas wypalania kawy w swoim lśniącym piecyku Petroncini z lat 50-tych.

 

Oreste ma bardzo nowoczesny piec

Oreste

Oreste, Mistrz Torrefattore z ponad 50 letnim doświadczeniem. Podzielił się z nami swoją wiedzą na temat tworzenia profili wypalania w nowoczesnych piecach Probat.

Antonio, Mistrz Torrefattore w lombardzkiej palarni. Umożliwił Elżbiecie wspólne wypalanie kawy.

Palarnia kawy | Kim jesteśmy | Gdzie pracujemy | Mistrzowie | Maszyny | Ziarna