Kim jesteśmy

Palarnia Mastro Antonio zrodziła się z pasji i doświadczenia dwojga ludzi dzielących miłość do kawy w jej najbardziej włoskiej formie: espresso.

Elżbieta, absolwentka UJ, jest italianofilką, organizatorką kursów IIAC (Istituto Internazionale Assaggiatori Caffe) na temat analizy sensorycznej espresso. W roku 2008 zdobyła tytuł testera espresso, specjalisty włoskiego espresso oraz panel leadera analizy sensorycznej. Jako botanik zajmuje się zakupami surowej kawy, wypalaniem jej próbek w laboratoryjnym piecyku Probat z roku 1973, tworzeniem profili wypalania oraz tworzeniem mieszanek do espresso.

Andrzej, doktor elektroniki, znany jest od lat w kręgach polskich miłośników kawy jako Antonio, dzięki swym licznym tekstom na temat kawy. Jako inżynier czuwa nad przebiegiem całości procesu wypalania, pomiarami charakterystyk oraz praktyczną realizacją krzywych wypalania. Uczestnikom kursów IIAC z udziałem Luigi Odello, Antonio znany jest jako barista, wykonawca certyfikowanego espresso, a klientom kołobrzeskiej firmowej kawiarni jako twórca cappuccini ozdobionych figurami latte art.

Nasza palarnia jest wyrazem pragnienia dalszego rozwoju, zanurzenia się w alchemii tworzenia espresso u samych jego podstaw: począwszy od wyboru ziarna, poprzez jego wypalenie wydobywające w pełni jego naturalne cechy, poprzez ostatni najbardziej artystyczny i intuicyjny proces: tworzenie mieszanki do espresso.

Palarnia kawy | Kim jesteśmy | Gdzie pracujemy | Mistrzowie | Maszyny | Ziarna